اکسسوری کابینت به چه لوازمی گفته می شود

اکسسوری کابینت به چه لوازمی گفته می شود

امروزه برای نگهداری ظرف و ظروف یا مواد غذایی خشک یکی از امکاناتی که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است ” اکسسوری کابینت” هستند .

بهم ریختگی و آشفتگی در آشپزخانه که بخاطر نبود فضای کافی برای نگهداری وسایل به وجود می آید ، میتواند زیبایی خانه و آشپزخانه شما را بکاهد . بنابراین باید کابینت ها را به گونه ای ساخت تا از کل فضای ممکن آشپزخانه استفاده ی بهینه داشته باشد و هم به زیبایی آَپزخانه آسیب وارد نکند .

اکسسوری از جمله طرح هایی است که برای ایجاد فضا و زیبایی در کابینت های امروزی به کا میرود .

جنس اکسسوری ها کف مفتولی و کف چوبی است که در کابینت آشپزخانه نصب میشوند و مهم ترین فایده ی آنها سهولت برای نگهداری وسایل و دسترسی آسان به فضای کابینت ، است.

 

اکسسوری ها با توجه به سایز یونیت کابینت باید انتخاب شود

یونیت چیست ؟

به فاصله ی پشت تا پشت هر واحد کابینت ، یونیت گفته میشود اما در حقیقت فاصله ی مفید قابل استفاده از یونیت به این شکل محاسبه میشود .

(۱/۶ * ۲) –  فاصله یونیت

اکسسوری آشپزخانه : سبدهای سوپر مارکت

طرح سبد سوپر مارکت ، شامل سبد نسب از کف ، سبد مواد شوینده ، سبد نصب از بغل مباشد . از عرض ۱۵تا ۶۰ سانتی متر ، با توجه به سایز یونیت انتخاب میشود .

سبدها به صورت ریلی هسند ، در حالت عادی ۲ یا ۳ طبقه دارند و شامل جابطری ، جا روغنی ، خشکبار ، سیب زمینی ، جاحبوبات و … است .

 

 

سبد های سوپر ایستاده :

این مدل دو نوع سوپر وسط و سوپر یخچالی است . که متناسب با یونیت از ۱۵ تا ۶۰ سانتی متر و از ۶۰ تا ۲۲۰ سانت میتوانید انتخاب کنید .

سوپر یخچالی

 

اکسسوری آشپزخانه مجیک کرنر

برای کابینت هایی عمق زیادی دارند یا در گوشه آشپزخانه هستند و دسترسی به آن ها دشوار است این نوع اکسسوری پیشنهاد میشود.

این نوع اکسسوری ها حالت ریلی و چرخشی دارند و از تمام فضای دور و پرت کابینت بهترین استفاده میشود .

 

اکسسوری سبد آبچکان

سبد های آبچکان برای مرتب قرار دادن و خشک شدن ظرف های شسته شده استفاده میشود و از تجمه ظروف رو هم دیگر جلوگیری میکند . این سبدها در سایز های ۸۰-۹۰- ۱۰۰-۱۲۰ موجود هستند و روی کابینت های چوبی و فلزی استفاده میشود . خود این اکسسوری ها از جنس آهنی و استیل است که نوع استیل بخاطر ضدزنگ بودن آن بهتر است .

 

اکسسوری وسایل آویز :

از این اکسسوری ها برای آویز کردن وسایلی مانند جالیوانی ، قاشق چنگالی ، جا قابلمه ای و … که به وسیله ی لوله ای به قطر ۱۶ معمولا پشت سینک نصب میشود و طول آن ۱ تا ۳ متر بسته به فضا مورد استفاده قرار میگیرد .

 

سطل زباله آشپزخانه

قرار دادن سطل زباله در آشپزخانه زیاد جلوه ی زیبایی ندارد ، به همین دلیل در کابینت های طرح امروزی سطل زباله داخل خود کابینت تعبیه میشود . در دو نوع تک قلو و دو قلو بخاطر تفکیک زباله استفاده میشوند و به صورت معمول به حالت ریلی زیر سینک نصب میشود.

 

اکسسوری آشپزخانه کشویی

از این اکسسوری ها در کابینت ها ، به صورت کشویی تعبیه میشوند و برای مرتب کردن و استفاده بهینه از فضای داخل کشو استفاده میشود.

 

درباره نویسنده

چوبین دکور
1234

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

Instagram
WhatsApp