آیا برای آکواریوم جای کمی دارید ؟

آیا برای آکواریوم جای کمی دارید ؟

تهیه یک دکوراسیون آکواریوم در خانه و ایجاد محیط داخلی آن، برای علاقمندان و کسانی که در خانه آکواریوم نگه می‌دارند، بسیار سرگرم کننده است. باید خوب فکر کنید و کارهایی انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که محیط آن برای گونه ماهی‌هایی که قصد نگه‌داری آن‌ها را دارید مناسب باشد. مطمئنا جنبه تزئینی آکواریوم و اینکه شما دکور آن را دوست داشته باشید مهم است، اما اینکه محیط آکواریوم طوری باشد که نیاز ماهی‌هایی که قرار است کل عمر خود را در آن زندگی کنند براورده شود نیز به همان اندازه اهمیت دارد.

یادتان باشد آکواریوم نباید آنقدر کوچک باشد که فقط به ظرفی با چند ماهی تبدیل شود و نتواند به زیبایی خانه شما اضافه کند. آکواریوم بهتر است سطح وسیع‌تری داشته باشد؛ یعنی طول و عرض آن تا حد امکان متناسب با فضای شما وسیع باشد. این ویژگی هم زیبایی بصری را در خانه بیشتر خواهد کرد و هم  باعث می‌شود اکسیژن متناسب با محیط هم بیشتر شود. نتیجه این تدبیر شما هدیه اکسیژن کافی به آبزیان‌ و نمایی بهتر برای اتاقی است که آکواریوم را در آن قرار خواهيد داد.

فنگ‌شویی چه می‌گوید؟
حال به چند توصیه مهم در این باره و در ارتباط با فنگ‌شويی هم توجه کنید. هیچ‌وقت این مخزن پر از ماهی را درون اتاق خواب قرار ندهید؛ زیرا حس خوشایندی به شما نخواهد داد. اما اینکه بهترین مکان کجا خواهد بود، سوالی اساسی است که در جواب آن باید گفت براساس اصول فنگ‌شويی جنوب شرقي خانه از مناسب‌ترین فضاها برای قرارگیری آکواریوم است. تعجب نکنید چون گفته می‌شود اين قسمت مربوط به ثروت بوده؛ بنابراین آب، با جذب انرژي باعث افزايش ثروت و بركت در خانه خواهد شد یا قسمت شمالی خانه که دارای عنصر بوده و با كار و حرفه در ارتباط است. همچنین شرق و جنوب‌شرقي که مربوط به بخش خانواده است از فضاهای مناسب برای جانمایی آكواريوم به شمار می‌رود.

اگر فضای کافی برای استفاده از آکواریوم در منزل و یا محیط کار خود ندارید اصلاً نگران نباشید. شما با استفاده از یک میز پذیرایی به سبک آکواریوم به‌ راحتی به این مهم دست پیدا خواهید کرد. تنها نیاز شما یک آکواریوم دردار است که به هر شکلی که تمایل دارید طراحی و ساخته شود. بر اساس سلیقه و نیاز خود با هر شکل هندسی که ایده‌آل شما است به یک دکوراسیون خاص دست پیدا خواهید کرد. این امر می‌تواند در مرکز چیدمان شما صورت بگیرد یا در گوشه‌ای از اتاق به‌عنوان میز عسلی مورد استفاده قرار بگیرد.

درباره نویسنده

چوبین دکور
1234

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

Instagram
WhatsApp