اکسسوری کابینت به چه لوازمی گفته می شود

امروزه برای نگهداری ظرف و ظروف یا مواد غذایی خشک یکی از امکاناتی که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است ” اکسسوری کابینت” هستند .

بهم ریختگی و آشفتگی در آشپزخانه که بخاطر نبود فضای کافی برای نگهداری وسایل به وجود می آید ، میتواند زیبایی خانه و آشپزخانه شما را بکاهد . بنابراین باید کابینت ها را به گونه ای ساخت تا از کل فضای ممکن آشپزخانه استفاده ی بهینه داشته باشد و هم به زیبایی آَپزخانه آسیب وارد نکند .

اکسسوری از جمله طرح هایی است که برای ایجاد فضا و زیبایی در کابینت های امروزی به کا میرود .

جنس اکسسوری ها کف مفتولی و کف چوبی است که در کابینت آشپزخانه نصب میشوند و مهم ترین فایده ی آنها سهولت برای نگهداری وسایل و دسترسی آسان به فضای کابینت ، است.

 

اکسسوری ها با توجه به سایز یونیت کابینت باید انتخاب شود

یونیت چیست ؟

به فاصله ی پشت تا پشت هر واحد کابینت ، یونیت گفته میشود اما در حقیقت فاصله ی مفید قابل استفاده از یونیت به این شکل محاسبه میشود .

(۱/۶ * ۲) –  فاصله یونیت

اکسسوری آشپزخانه : سبدهای سوپر مارکت

طرح سبد سوپر مارکت ، شامل سبد نسب از کف ، سبد مواد شوینده ، سبد نصب از بغل مباشد . از عرض 15تا 60 سانتی متر ، با توجه به سایز یونیت انتخاب میشود .

سبدها به صورت ریلی هسند ، در حالت عادی 2 یا 3 طبقه دارند و شامل جابطری ، جا روغنی ، خشکبار ، سیب زمینی ، جاحبوبات و … است .

 

 

سبد های سوپر ایستاده :

این مدل دو نوع سوپر وسط و سوپر یخچالی است . که متناسب با یونیت از 15 تا 60 سانتی متر و از 60 تا 220 سانت میتوانید انتخاب کنید .

سوپر یخچالی

 

اکسسوری آشپزخانه مجیک کرنر

برای کابینت هایی عمق زیادی دارند یا در گوشه آشپزخانه هستند و دسترسی به آن ها دشوار است این نوع اکسسوری پیشنهاد میشود.

این نوع اکسسوری ها حالت ریلی و چرخشی دارند و از تمام فضای دور و پرت کابینت بهترین استفاده میشود .

 

اکسسوری سبد آبچکان

سبد های آبچکان برای مرتب قرار دادن و خشک شدن ظرف های شسته شده استفاده میشود و از تجمه ظروف رو هم دیگر جلوگیری میکند . این سبدها در سایز های 80-90- 100-120 موجود هستند و روی کابینت های چوبی و فلزی استفاده میشود . خود این اکسسوری ها از جنس آهنی و استیل است که نوع استیل بخاطر ضدزنگ بودن آن بهتر است .

 

اکسسوری وسایل آویز :

از این اکسسوری ها برای آویز کردن وسایلی مانند جالیوانی ، قاشق چنگالی ، جا قابلمه ای و … که به وسیله ی لوله ای به قطر 16 معمولا پشت سینک نصب میشود و طول آن 1 تا 3 متر بسته به فضا مورد استفاده قرار میگیرد .

 

سطل زباله آشپزخانه

قرار دادن سطل زباله در آشپزخانه زیاد جلوه ی زیبایی ندارد ، به همین دلیل در کابینت های طرح امروزی سطل زباله داخل خود کابینت تعبیه میشود . در دو نوع تک قلو و دو قلو بخاطر تفکیک زباله استفاده میشوند و به صورت معمول به حالت ریلی زیر سینک نصب میشود.

 

اکسسوری آشپزخانه کشویی

از این اکسسوری ها در کابینت ها ، به صورت کشویی تعبیه میشوند و برای مرتب کردن و استفاده بهینه از فضای داخل کشو استفاده میشود.

 

مقالات مشابه

اکسسوری آشپزخانه یا همان لوازم تزئینی مخصوص آشپزخانه وسایلی هستند که برای بهبود ظاهر و دیزاین این فضا از آنها استفاده می‌شود....
کابینت نئوکلاسیک بهترین انتخاب برای زمانی است که مشتری یک آشپزخانه مجلل و در عین حال ساده می‌خواهد. استفاده همزمان از المان‌های...
اکثر طرح‌هایی که در وب‌سایت‌های مختلف با عنوان نحوه چیدمان آشپزخانه کلاسیک مشاهده می‌کنید؛ طرح‌هایی هستند که رعایت جزئیات بیش از حد...
امروزه اکثر طراحان داخلی برای جداسازی فضای نشیمن از آشپزخانه، دیگر از دیوار استفاده نمی‌کنند و وسیله انجام این کار برای آنها،...