Search
Close this search box.

بهترین ترکیب رنگ کابینت های گلاس

بهترین ترکیب رنگ کابینت های گلاس

برای دانستن اینکه چه رنگی را باید برای سفارش کابینت هایگلاس انتخاب کنید؛ کاملا وابسته به سلیقه شخصی شما نیست و بستگی به عوامل مختلفی مانند شرایط محیطی آشپزخانه دارد. در کل رنگ انتخاب شده برای کابینت هایگلاس باید تمام انتظارات و نیازهای کاربر را برآورده کند. به عنوان مثال اگر هدف شما از سفارش کابینت هایگلاس برای آشپزخانه این است که فضا را با درخشش و براقیت بدنه آن بیشتر کنید؛ نباید به سراغ رنگ‌های تیره مانند کابینت های گلاس رنگ کاپوچینو خالص بروید. سنجش مزایا و معایب مکانی که کابینت‌ها قرار است در آنجا نصب شوند , و مشاوره از خدمات کابینت سازی مجموعه های معتبر در مسیر انتخاب به شما کمک خواهد کرد.

برای انتخاب بهترین رنگ برای سفارش کابینت‌ها، باید بدانید که فضای آشپزخانه از نظر میزان نور طبیعی چقدر روشن است؛ ابعاد طولی و عرضی آن چقدر است و آیا نیاز به بزرگ‌نمایی بصری دارید یا خیر. از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای سفارش کابینت‌های آشپزخانه می‌توان به کابینت‌های براق سفید اشاره کرد. نگهداری از کابینت سفید کرم کار بسیار راحتی است و براقیت بالای بدنه آن باعث می‌شود که محصول کارایی بیشتری پیدا کند. ضمنا به این موضوع توجه کنید که یکی از معایب کابینت‌های هایگلاس این است که اثر انگشت روی آن می‌ماند. اگر نمی‌خواهید سایه کدر اثر انگشتتان روی درب‌ها زیاد مشخص باشد؛ کابینت هایگلاس سفید سفارش دهید. به طور کلی از آنجایی که تقریبا همه مصرف‌کنندگان کابینت‌هایی می‌خواهند که هم زیبا و هم کاربردی باشند؛ رنگ سفید که هر دو این ویژگی‌ها را دارد محبوب‌ترین رنگ برای سفارش کابینت‌های هایگلاس است.

 

چرا رنگ سفید و رنگ‌های روشن محبوب‌تر هستند؟

درب کابینت‌های هایگلاس دارای روکش براقی است که نور را منعکس می‌کند. یکی از دلایل اصلی محبوبیت رنگ سفید برای سفارش این مدل کابینت، افزایش میزان این انعکاس است. براقیت بالا کابینت سفید و کرم که عامل منعکس‌کننده نور است؛ به ایجاد فضای بزرگ‌تر و دلبازتر کمک می‌کند. بنابراین این روزها کابینت های گلاس کرم نسکافه ای یا سفید خالص، به انتخابی عالی برای آشپزخانه کوچک تبدیل شده است. این خاصیت انعکاس نور در انتخاب رنگ‌های تیره نیز یک امتیاز محسوب می‌شود؛ زیرا با انتخاب این رنگ‌ها در محیط‌های پرنور و بیش از حد روشن، دیگر نیازی نیست نگران جذب نور بیشتر در آشپزخانه باشید.
هر چه رنگ کابینت روشن‌تر و به رنگ سفید متمایل‌تر باشد؛ بازتاب نور بیشتر می‌شود. به همین دلیل کابینت سفید کرم و ترکیب رنگ کابینت سفید و کاپوچینو محبوب‌ترین رنگ برای سفارش کابینت‌های هایگلاس در خانه‌های آپارتمانی مدرن اما کوچک هستند. با این حال این نکته را به خاطر داشته باشید که خاصیت بازتاب‌کننده نور در این رنگ‌ها باعث می‌شود که رنگ‌های غالب در آشپزخانه بیشتر به چشم بیاید. به عنوان مثال اگر وسایل بزرگ آشپزخانه مانند یخچال، گاز، هود و لباسشویی تیره رنگ باشد؛ ممکن است با بازتاب رنگ آنها روی بدنه سفید کابینت‌ها، در مقایسه با آشپزخانه‌ای که وسایل بزرگ آن هم سفید هستند نور محیط کمتر شود.

کابینت رنگ روشن

یکی دیگر از مزایای بزرگ کابینت هایگلاس این است که تمیز کردنش واقعا کار آسانی است. کافیست برای انجام این کار از یک پارچه میکروفیبر نرم یا یک تکه پارچه تنظیف پنبه‌ای استفاده کنید. این جنس پارچه‌ها به راحتی ذرات گرد و غبار نشسته روی سطح درب‌ها را می‌گیرند. ضمنا برای پاک کردن چربی که روی کابینت سفید و کرم هایگلاس نشسته است می‌توانید کف حاصل از ترکیب مقداری مایع ظرفشویی و آب را با همان دستمال پنبه‌ای روی کابینت بمالید و با یک دستمال خشک رطوبت‌گیری کنید. اگر کابینت های گلاس را زود به زود تمیز کنید؛ اصلا نیازی نخواهید داشت که از شوینده‌های قوی استفاده کنید.
دو عیب اصلی براقیت بالا کابینت‌های هایگلاس این است که اثر انگشت و کثیفی و خراش به دلیل بازتاب نور بسیار بیشتر از کابینت‌های مات یا نیمه براق روی آنها مشخص است. از طرفی نقطه ضعف رنگ‌های تیره نیز این است که هرگونه نقص و خط ریزی که روی سطح درب‌ها ایجاد شده باشد؛ بیشتر از رنگ‌های روشن خود را نشان می‌دهد. اگر کودک نوپا در خانه دارید یا وقت‌تان برای تمیز کردن مستمر کابینت‌ها کم است؛ از سفارش کابینت هایگلاس با رنگ‌های تیره اجتناب کنید و به جای آن به سراغ ترکیب رنگ کابینت سفید و کاپوچینو یا کابینت های گلاس کرم نسکافه ای بروید.

👈رنگ سال 2023 برای کابینت چه رنگی است؟👉

محبوب‌ترین رنگ‌ کابینت هایگلاس در سال 2023

سفید و طوسی

رنگ طوسی یکی از رنگ های خنثی و پرطرفدار در دکوراسیون سبک مدرن است . طیف های تیره و روشن رنگ طوسی در کابینت های هایگلاس سفید طوسی مدرن ترین و لوکس ترین کابینت را می سازد . به طور کلی استفاده از دو رنگ سفید و طوسی به عنوان رنگ غالی و رنگ های گرم دیگر به عنوان رنگ های فرعی یک آشپزخانه ویژه و مدرن را برای شما به ارمغان می آورد.

رنگ کابینت های گلاس طوسی سفید

سفید مشکی

این نوع ترکیب رنگ از ترکیب های پر ریسک برای کابینت است . این ترکیب به افرادی که آشپزخانه ی موچکی دارند اصلا توصیه نمیشود ولی اگر خیلی رو این رنگ پافشاری دارید بهتر است بیشتر از رنگ سفید استفاده شود .

بلعکس در آشپزخانه های بزرگ این ترکیب رنگ ، یک فضای مدرن و مجلل را برای شما به وجود می آورد .

سفید طلایی

با آنکه خود کابینت های گلاس از نوع کابینت های مدرن به حساب می آیند اما اگر کسی بخواهد که در آشپزخانه اش رگه هایی از تجمل و اشرافیت را به چشم بخورد ، میتواند از ترکیب رنگ هایگلاس سفید طلایی استفاده کنند . ولی این خیلی مهم است که در استفاده از رنگ طلایی زیاده روی نشود.

کابینت هایگلاس سفید طلایی

سفید نسکافه ای

رنگ نسکافه ای یکی از طیف های روشن رنگ قهوه ای است . کابینت هایگلاس سفید نسکافه ای شما را بسیار شیک و با کلاس جلوه میدهد . استفاده از رنگ کرم نسکافه ای در کنار رنگ خنثی سفید ترکیب فوق العاده ای را به وجود می آورد

کابینت هایگلاس سفید نسکافه ای هم درخشش و روشنایی سفید را دارد هم گرما و جنب و جوش رنگ نسکافه ای .

سفید و کرم

رنگ کرم یکی از رنگ های خنثی است و در واقع خود یکی از طیف های رنگی سفید به حساب می آید . استفاده از رنگ کرم و سفید با هم برای کابینت ، یک حالت خسته کننده ای را به آشپزخانه میدهد . برای همین به افرادی که از این دو رنگ در کنار هم استفاده کردند توصیه میشود در آشپزخانه ی خود کاغذ دیواری یا کفپوش یا وسایل دکوری با رنگ های متضاد استفاده کنند تا فضای آشپزخانه یک حالت تعادل را دریابد.

سفید قهوه ای

رنگ قهوه ای همیشه محبوبیت زیادی در دکوراسیون داخلی دارد . اگر دوست دارید از یک رنگ گرم در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید به شما کابینت هایگلاس سفید قهوه ای را توصیه میکنیم . مزیت رنگ قهوه ای به این است که انواع زیادی از طیف های روشن و تیره را دارد .

سفید و کاپوچینو

رنگ کاپوچینو هم یکی از طیف های روشن رنگ قهوه ای است . رنگ کاپوچینو از نسکافه ای یکم تیره تر است . کابینت هایگلاس رنگ کاپوچینو این روزها طرفداران زیادی را دارد . کابینت هایگلاس رنگ کاپوچینو هم خط و خش و گرد و غبار کمتری را روی سطح خود نشان میدهد .

کابینت هایگلاس رنگ کاپوچینو سفید

چند نکته مهم در مورد انتخاب رنگ کابینت هایگلاس

توصیه می‌کنیم که برای انتخاب رنگ، به خصوص اگر جنس کابینت از نوع روکش هایگلاس است؛ به نکات زیر توجه کرده و تا جای ممکن آنها را در انتخاب خود لحاظ کنید.
بیشتر حجم انعکاس نور در آشپزخانه‌هایی که با کابینت هایگلاس مجهز شده‌اند مربوط به کابینت‌های دیواری است. زیرا این کابینت‌ها درست در سطح چشم قرار دارند و انعکاس نورشان بیشتر با چشم ما در تماس است. بنابراین اگر می‌خواهید کابینت های گلاس رنگ کاپوچینو را با ترکیب دیگر رنگ‌های روشن مانند سفید و به صورت دو رنگ برای آشپزخانه سفارش دهید؛ باید رنگ کابینت‌های دیواری سفید و رنگ کابینت‌های زمینی کاپوچینویی باشد؛ به خصوص اگر فضای آشپزخانه کوچک است.

ترکیب رنگ کابینت سفید و کاپوچینو
اگر دوست دارید کابینت‌های براقی مانند کابینت هایگلاس در آشپزخانه خود داشته باشید اما نگران دید شدن اثر انگشت روی درب‌های آن هستید؛ می‌توانید کابینت‌های دیواری را فقط از نوع هایگلاس براق انتخاب کنید و برای کابینت‌های زمینی از روکش مات یا نیمه براق استفاده کنید.

اگر رنگ‌های تیره را دوست دارید و از طرفی به براقیت کابینت‌های هایگلاس علاقه دارید؛ می‌توانید از ترکیب رنگ‌های روشن و تیره برای سفارش محصول استفاده کنید. این ترکیب رنگ باید طوری انتخاب شود که کابینت‌های زمینی که در دسترس‌تر هستند و ممکن است اثر انگشت روی آنها بیشتر خودنمایی کند را به رنگ روشن و کابینت‌های دیواری که درست روبه‌روی دیده بیننده هستند را به رنگ تیره سفارش دهید. معمولا اغلب وسایل پرکاربرد را ما در کابینت‌های زمینی می‌گذاریم و ممکن است روزی چند بار درب آنها را باز کنیم. بنابراین اگر در ترکیب یک رنگ روشن و یک رنگ تیره، رنگ روشن‌تر برای این کابینت‌ها انتخاب شود؛ اثر انگشت به جا مانده بر روی آنها بر اثر باز و بسته کردن متداولی درب، کمتر به چشم می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

آشپزخانه‌های امروزی نقش محوری را در هر خانه‌ای ایفا می‌کنند. اغلب افراد از این بخش نه تنها به عنوان مکانی برای پخت...
قیمت بالاتر کابینت هایگلاس ترک نسبت به نمونه ایرانی آن باعث شده تا خریداران به این موضوع مهم فکر کنند که تفاوت...
یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، چسباندن برچسب روی بدنه درب‌های کابینت است. در حال حاضر شرکت‌های...
تنوع در بازار هر محصولی به‌خصوص بازار فروش کابینت آشپزخانه مزایا و معایب خاصی دارد. یکی از مهم‌ترین معایب تنوع محصول که...