Search
Close this search box.

مدل و ترکیب رنگ کابینت کاپوچینو

حتما این جمله را قبلا شنیده‌اید که رنگ می‌تواند فضای آشپزخانه شما را کاملا متحول کند. کابینت‌ها یکی از بزرگ‌ترین وسایل موجود در آشپزخانه هستند؛ این به این معنی است که رنگ انتخابی برای آنها می‌تواند تاثیر عمیقی بر ظاهر آشپزخانه داشته باشد. علاوه بر این رنگ فقط یک فاکتور زیبایی‌شناسی محسوب نمی‌شود؛ بلکه می‌تواند بر روی همه چیز از خلق و خوی شما گرفته تا میزان اشتهای‌تان برای صرف غذا تاثیر بگذارد. رنگ کابینت‌ها حتی می‌تواند ارزش ملک شما را کاهش یا افزایش دهد.

سال‌ها تحقیق پژوهشگران حوزه طراحی داخلی نشان داده است که رنگ‌های خاکی، گرم و روشن مانند کاپوچینویی و انواع قهوه‌ای روشن مانند نسکافه‌ای نه تنها در ایجاد فضایی دلپذیر در آشپزی، بلکه در ایجاد فضایی دنج و منظم در این بخش از خانه نیز مؤثر هستند. این نکته مهم را فراموش نکنید که رنگ‌ها نقش بسیاری مهمی را در برداشت دیگران از فضای خانه شما ایفا می‌کنند. رنگی که برای تک تک اجزای موجود در خانه انتخاب می‌کنید؛ علاوه بر تغییر در میزان بازتاب نور، در انسجام طراحی داخلی نیز موثر است. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد یکی از رنگ‌های پرطرفدار یعنی کاپوچینویی و ترکیب با آن با دیگر رنگ‌ها برای سفارش انواع کابینت به خصوص کابینت هایگلاس صحبت کنیم.

ترکیب رنگ کابینت کاپوچینو

 کابینت های گلاس رنگ کاپوچینو

رنگ کاپوچینویی در صنعت طراحی داخلی یک نوع رنگ گرم محسوب می‌شود. با این حساب استفاده از کابینت رنگ کاپوچینو در آشپزخانه می‌تواند باعث شود که این بخش از خانه فضایی گرم و دلنشین پیدا کند. از طرفی وقتی صحبت از کابینت هایگلاس می‌شود؛ اولین نکته‌ای که به ذهن خطور می‌کنند بازتاب نوری است که به لطف بدنه براق این کابینت‌ها می‌تواند ایجاد شود. بنابراین اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای گرم داشته باشید که فضای آن بزرگ‌تر از آن چیزی به نظر برسد که هست؛ بهتر است از کابینت هایگلاسی استفاده کنید که با این تم رنگی زیبا رنگ‌آمیزی شده است.

کابینت کاپوچینو و سفید

 

 ترکیب رنگ کابینت سفید و کاپوچینو

حتما می‌دانید که سفید یک رنگ همه کاره است که به خوبی با دیگر رنگ‌ها قابل ترکیب بوده و در چیدمان هر خانه‌ای می‌توان از آن استفاده کرد. از طرفی در اکثر خانه‌ها، وسایل بزرگ آشپزخانه مانند یخچال، لباسشویی و ظرفشویی به رنگ سفید هستند. بنابراین در این شرایط برای ایجاد هماهنگی بیشتر باید برای سفارش کابینت‌ها یا از رنگ سفید خالص استفاده کنید یا رنگ‌هایی که به خوبی با سفید هماهنگ می‌شوند. در این حالت کابینت رنگ کاپوچینو و سفید دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز دارید. این دو رنگ هماهنگی بسیار خیره‌کننده‌ای با هم دارند و جذابیت بصری بسیاری ایجاد می‌کنند. قسمت‌های سفید رنگ کابینت با وسایل بزرگ هماهنگ می‌شود و قسمت‌هایی کاپوچینویی فرصتی را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید کابینت را با دیگر وسایل و بخش‌های آشپزخانه مانند کفپوش و کاشی‌های دیوار ست کنید. بنابراین اگر در انتخاب خود تردید دارید و به دنبال ترکیب رنگی هستید که هرگز از مد نیفتد و با تغییراتی که قرار است در آینده در فضای آشپزخانه ایجاد کنید هماهنگ باشد؛ سفید و کاپوچینویی همان ترکیبی است که به آن نیاز دارید.

مدل کابینت رنگ کاپوچینو

 کابینت کاپوچینو و قهوه ای

گرچه رنگ کاپوچینویی در طیف قهوه‌ای جای می‌گیرد؛ اما از آنجایی که رنگ قهوه‌ای دارای تم‌های متنوع و متعددی است نمی‌توان گفت که کاپوچینویی همان قهوه‌ای روشن است. این رنگ یکی از خاص‌ترین طیف‌های رنگی قهوه‌ای است و یک ویژگی بارز و بسیار مهم دارد. شما با انتخاب رنگ کاپوچینویی برای کابینت خیلی راحت می‌توانید بین مبلمان داخل سالن و میز ناهارخوری که داخل آشپزخانه قرار داده‌اید با رنگ کابینت‌ها هماهنگی ایجاد کنید. رنگ کاپوچینو کابینت همچنین با کفپوش‌های طرح چوب نیز بسیار زیبا می‌شود. از طرفی اگر تمایل دارید که در دیزاین آشپزخانه از ترکیب کرم قهوه‌ای بیشتری استفاده کنید؛ می‌توانید کابینت‌های دیواری را به رنگ کاپوچینویی و کابینت‌های زمینی را به رنگ قهوه‌ای کمی تیره‌تر سفارش دهید. اگر قرار است آشپزخانه را با کابینت دو رنگ تجهیز کنید؛ از آنجایی که بیشتر مسئولیت بازتاب نور طبیعی در آشپزخانه بر عهده کابنیت‌های دیواری است بهتر است کابینت‌های دیواری به رنگ روشن‌تر باشند. از طرفی انتخاب قهوه‌ای تیره‌تر برای کابینت‌های زمینی که بیشتر در معرض آلودگی و کثیف شدن هستند می‌تواند زحمت شما را برای نظافت آشپزخانه کمتر کند.

کابینت کاپوچینو و قهوه ای

 کابینت سفید کاپوچینو

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شد؛ ترکیب سفید و طیف‌های متنوع قهوه‌ای مانند کاپوچینویی یک ترکیب طلایی و بسیار زیباست. شما با رنگ کاپوچینو کابینت که ترکیب شده با رنگ سفید است می‌توانید فضای آشپزخانه را مدرن و مجلل کنید. به طور کلی این دو رنگ جزء آن دسته از رنگ‌هایی هستند که تقریبا هرگز از مد نمی‌افتند و قابلیت هماهنگی با دیگر رنگ‌ها حتی رنگ‌های سرد را نیز دارند. در تصاویر زیر شما می‌توانید چند مدل کابینت که در ساخت آنها از رنگ کاپوچینو یا ترکیب آن با دیگر رنگ‌ها استفاده شده است را مشاهده کنید.

کابینت اشپزخانه کاپوچینو

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

آشپزخانه‌های امروزی نقش محوری را در هر خانه‌ای ایفا می‌کنند. اغلب افراد از این بخش نه تنها به عنوان مکانی برای پخت...
قیمت بالاتر کابینت هایگلاس ترک نسبت به نمونه ایرانی آن باعث شده تا خریداران به این موضوع مهم فکر کنند که تفاوت...
یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، چسباندن برچسب روی بدنه درب‌های کابینت است. در حال حاضر شرکت‌های...
تنوع در بازار هر محصولی به‌خصوص بازار فروش کابینت آشپزخانه مزایا و معایب خاصی دارد. یکی از مهم‌ترین معایب تنوع محصول که...