نظم دهنده کابینت چیست؟ کاربرد ارگانایزر کابینت

این روزها با وجود کوچک شدن ابعاد خانه‌های مدرن، استفاده از ابزارهایی که بتوانند فرصت استفاده بهینه از فضای موجود در خانه را برای شما فراهم کنند بسیار مهم است. یکی از بهترین محصولاتی که می‌توانید به کمک آن وسایل، مواد غذایی و حتی شوینده‌ها را در آشپزخانه سر و سامان بدهید؛ نظم دهنده کابینت AGT است. با استفاده از این قفسه‌های منظم و به دقت طراحی شده قادر خواهید بود که ادویه‌های مختلف، حبوبات، ظروف غذا، چای و قهوه، نایلون‌ها و پلاستیک‌ها، شوینده‌ها و لوازم بهداشتی را سر جای خودشان نگه داشته و از به هم ریختگی آشپزخانه جلوگیری کنید. انواع مختلفی از نظم‌دهنده یا همان ارگانایزر آشپزخانه در بازار وجود دارد که کاربردهای متفاوت اصلی‌ترین نقطه تمایز بین آنهاست.

 آشنایی با انواع نظم‌دهنده آشپزخانه

برای اینکه بتوانید از فضای آشپزخانه به شکل بهینه‌ای استفاده کنید؛ باید با انواع ارگانایزرهای که برای این هدف طراحی و تولید شده‌اند آشنا باشید. پرکاربردترین نظم‌دهنده‌های آشپزخانه عبارتند از:

نظم‌دهنده داخل کابینت

با نصب این نظم‌دهنده در داخل کابینت AGT می‌توانید بدون اینکه فضای زیادی اشغال کنید؛ ظروف غذا و کلیه وسایل برقی کوچک را در جای مناسب قرار دهید. این ارگانایزر برای چیدمان بهتر ظروفی مانند قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های بزرگ بسیار کاربردی هستند.

شلف داخل کابینت

این مدل نظم‌دهنده یک نوع سبد فلزی است که با روکشی از رنگ کوره‌ای ضد رطوبت پوشیده شده و از مقاومت بالایی جهت نگهداری از وسایل سنگین برخوردار است. این نوع ارگانایزر را می‌توانید داخل کابینت قرار داده و از آن برای نگهداری از وسایلی مانند پیش‌دستی‌ها، کاسه‌ها، پیاله‌ها، دیس و حتی ماهیتابه‌ها استفاده کنید.

این محصولات یک نوع سبد خاص هستند که با ریل به دیواره داخلی کابینت متصل شده و دسترسی ساده و سریع به مواد غذایی و ظروف پخت و پز را برای شما فراهم می‌کنند. شما می‌توانید برای در امان ماندن وسایل کاربردی آشپزخانه خود از گرد و خاک و چربی، آنها را روی این سبد چیده و هر زمان که نیاز داشته با بیرون کشیدن سبد از روی ریل، به آنها دسترسی پیدا کنید. سبدهای ریلی بزرگ از چند سبد فلزی مفتولی تشکیل شده‌اند که به صورت طولی و عرض کنار هم قرار گرفته و به یکدیگر جوش داده شده‌اند. این سبک‌های آبکاری شده و ضد زنگ از نظر استحکام یکی از بهترین وسایلی هستند که برای نظم‌دهی به آشپزخانه می‌توانید از آنها استفاده کنید.  این نوع وسایل که به مرتب ماندن کشوها کمک میکنند گاهی به دیزاین بهتر آشپزخانه نیز کمک میکنند اکسسوری آشپزخانه کمک میکنند تا آشپزخانه ای خاص، شیک و مرتب داشته باشید تا در سریع ترین زمان به وسایل مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید این اکسسوری ها انواع مختلفی دارند که هرکدام از انها مناسب یک سبک  و دیزاین آن اشپزخانه میباشد.

کابینت ریلی کابینت

 سبد سوپر مارکتی

سبد سوپر مارکتی نیز یکی از کاربردی‌ترین اکسسوری‌هایی است که کابینت‌سازها برای تجهیز کابینت‌های آشپزخانه از آن استفاده می‌کنند. این سبدها نیز به صورت ریلی داخل کابینت جاساز می‌شوند و دارای طرح‌های مختلفی هستند. سبد سوپر مارکت زمینی، سبد سوپر مارکت نصف از کف، سبد سوپر مارکت مواد شوینده، سبد سوپر مارکت نصب از بغل، سبد سوپرمارکت یخچالی و سبد سوپرمارکت وسط تقسیم از جمله این محصولات پرکاربرد هستند. سبدهای سوپر مارکتی به صورت طبقاتی تولید شده و برای نگهداری از خشکبار، پیاز، سیب‌زمینی، روغن و حبوبات و غیره بسیار مفید هستند. شما باید نوع محصول را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید در سبد سوپر مارکت ادویه و تنقلات نگهداری کنید؛ نیازی نیست نوع بزرگ آن را انتخاب کنید. اما برای جایگذاری سیب‌زمینی، پیاز، حبوبات یا بسته‌های ماکارونی باید به سراغ سبدهای بزرگ بروید.

سوپرمارکت کابینت

 سطل ریلی و چرخشی نظم‌دهنده آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های مدرن به سمتی پیش رفته است که دیگر گذاشتن سطل زباله و ظرف نگهداری از برنج، جایی در گوشه آشپزخانه ندارند. برای حل این مشکل می‌توان از سطل‌ها ریلی استفاده کرد که به دیواره داخلی درب کابینت AGT نصب شده و با باز کردن درب، به صورت کشویی به بیرون هدایت می‌شوند. برای نگهداری از زباله‌ها، برنج و حتی سیب زمینی و پیاز می‌توانید از این سطل‌های کاربردی استفاده کنید. حتی می‌توانید با نصب دو سطل، زباله‌های خشک و تر را از هم جدا کنید و نظم بیشتری به محیط آشپزخانه بدهید.

 ارگانایزر قابلمه و درب قابلمه

شکل فیزیکی و حجیم قابلمه‌ها، معمولا نگهداری و نظم‌دهی به آنها را دشوار می‌کند. حتما شما هم با مشکل چیدمان صحیح قابلمه‌ها به صورتی که فضای کمتری در آشپزخانه اشغال کند مواجه شده‎اید. از طرفی قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها جزء وسایل کاربردی در هر خانه‌ای محسوب شده و هر روز به استفاده از آنها نیاز پیدا می‌کنیم. خوشبختانه برای رفع مشکل عدم نظم‌پذیری ظروف پخت و پز نیز راه‌کاری وجود دارد. برای نظم دادن به این وسایل می‌توانید از ارگانایزر ریلی، قلاب‌دار و کشوهای بزرگ مخصوص نگهداری ماهیتابه، قابلمه و درب آنها استفاده کنید.

 نظم‌دهنده کشو آشپزخانه

کشوها یکی از کاربردی‌ترین بخش‌های کابینت محسوب می‌شوند. نظم‌دهنده کشو یک ظرف سبد مانند تقسیم شده به محفظه‌های کوچک‌تر است که از به هم ریختگی وسایل کوچکی که داخل کشوها نگهداری می‌کنید جلوگیری می‌کند. کشوهای عمیقی که دسترسی به بخش‌های انتهایی آنها دشوار است؛ بهترین مکان برای نصب این سبدها هستند. با استفاده از محفظه‌های مقسم این محصول می‌توانید به راحتی سرویس قاشق و چنگال، کفگیر، ملاقه و موارد مشابه را به صورت تفکیک شده و بدون اشغال فضای زیاد در کشوها نگهداری کنید. نظم‌دهنده کشو آشپزخانه برای نگهداری از اجناس پلاستیکی، فلزی و چوبی به نسبت اجناس شیشه‌ای که شکننده هستند بهتر است.

 نظم‌دهنده کنج

در همه آشپزخانه‌ها کابینت‌هایی وجود دارد که در سه کنج دیوار نصب شده و دسترسی به داخل آنها دشوار است. نظم‌دهنده‌های مخصوص کنج این مشکل را به سادگی حل کرده‌اند و دسترسی به فضاهای مرده این قسمت از کابینت را ساده‌تر می‌کنند.

 نظم‌دهنده کابینت زیر سینک

کابینت زیر سینک هم یکی از کاربردی‌ترین کابینت‌ها در آشپزخانه است و هم زود دچار به هم ریختگی می‌شود. اگر از این قسمت کابینت برای نگهداری از مواد شوینده استفاده می‌کنید؛ حتما یک نظم‌دهنده برای داخل آن تهیه کنید. مدل‌های متنوعی از سبدهای آویز داخل کابینتی در بازار وجود دارد که نصب آنها داخل کابینت زیر سینک باعث بهینه شدن این فضا خواهد شد.

نظم دهنده زیر سینک ظرفشویی

نظم‌دهنده دیواری آویزی

نظم‌دهنده‌های آویزی نوعی ارگانایزر هستند که دارای قفسه‌های باز یا گیره‌های مخصوصی بوده که با نصب‌شان روی کاشی دیوار آشپزخانه می‌توانید محلی برای نگهداری اکسسوری‌های مختلف، کفگیر و ملاقه و حتی ظروف پذیرایی ایجاد کنید.

مقالات مشابه

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چطور می‌توان از کثیف شدن آشپزخانه پیشگیری کرد؟ جدا کردن بخش مخصوص پخت...
کابینت‌های آشپزخانه سفید کرم به خصوص اگر از نوع کابینت های گلاس یا کابینت پلی اورتان باشند؛ یک محصول بسیار زیبا محسوب...
قرنیز نوعی ابزار پهن و بلند است که هم برای پوشش درز بین کابینت‌های زمینی و دیوار و زیبایی بیشتر این قسمت...
از آنجایی که آشپزخانه به عنوان یک فضای فنی برای پخت و پز و جمع شدن خانواده دور هم برای صرف وعده‌های...