Search
Close this search box.

کابینت مدرن + طرح های زیبای کابینت ۲۰۲۳

مدل کابینت مدرن 2023

وجود کابینت‌هایی با طرح‌های کلاسیک در بازار طی چند دهه اخیر باعث شد که طراحان این صنعت به فکر ارائه سبکی مدرن از کابینت برای افراد ساده‌پسند بیفتند. به همین خاطر طی چند سال اخیر ما شاهد طیف متنوعی از کابینت‌هایی هستیم که بر اساس المان‌های سبک مدرن طراحی و تولید شده‌اند و به آنها کابینت مدرن گفته می‌شود. یکی از شاخصه‌های اصلی این مدل کابینت، طراحی ساده آن است که بدون هیچ‌گونه نقش و نگار و پیچیدگی روی بدنه کابینت اجرا می‌شود. در برخی از مدل‌ها که بر اساس سبک مینیمال طراحی می‌شوند؛ حتی دستگیره نیز روی بدنه نصب نمی‌شود و از روش‌های دیگر برای باز و بسته کردن درب استفاده می‌شود.
ویژگی بعدی این مدل کابینت، طراحی یکسره آن از سقف تا کف آشپزخانه است. تنها خط و طرحی که روی بدنه این سبک کابینت وجود دارد؛ خط مرزی بین کابینت‌هاست. با استفاده از این شیوه جدید طراحی، می‌توان از تمام فضای آشپزخانه حتی فضاهای مرده نیز به بهترین و بهینه‌ترین شکل ممکن استفاده کرد. بنابراین معمولا مشتریان برای آشپزخانه‌های کوچک، کابینت مدرن را به کابینت‌های کلاسیک و سنتی ترجیح می‌دهند.

عوامل موثر بر روی قیمت کابینت مدرن

طرح‌های ساده‌ای که روی بدنه کابینت‌های مدرن اجرا می‌شود؛ با کاهش هزینه دستمزد و هزینه مواد مصرفی، نسبت به طرح‌های پیچیده و حکاکی‌هایی که روی کابینت‌های طرح کلاسیک و نئوکلاسیک سی‌ان‌سی اجرا می‌شوند اولین عامل اثرگذار بر روی قیمت کابینت مدرن هستند. به غیر از میزان پیچیدگی طرح، جنس متریالی که در روند تولید استفاده می‌شود نیز می‌تواند روی قیمت کابینت مدرن اثرگذار باشد.

متریال مصرفی برای تولید کابینت مدرن

کابینت‌ مدرن را می‌توان با هر جنس متریالی تولید کرد؛ اما ویژگی اصلی که متریال مناسب برای این کار باید داشته باشد این است که بتواند به طراحی ساده کابینت کمک کرده و هزینه تولید را بی‌جهت افزایش ندهد. به همین خاطر معمولا برای تولید این سبک کابینت‌ها از مواد اولیه زیر استفاده می‌شود:

  • ورق MDF با روکش ملامینه
  • لمی‌گلس و پلی‌گلس
  • های‌گلاس

تفاوت کابینت مدرن ایرانی با دیگر مدل‌ها

سادگی و زیبایی، شاخه اصلی کابینت‌های مدرن ایرانی است. در طراحی این مدل کابینت‌ها، طراحان ایرانی سعی می‌کنند علاوه بر سادگی، به اصل تقارن نیز پایبند باشند. به همین خاطر هیچ کابینتی به اندازه کابینت‌های مدرن برای آپارتمان‌های کم نور و کوچک مناسب نیست. سبک طراحی و تولید این کابینت‌ها که عمده تفاوتی است که در روند مقایسه مدرن و کلاسیک می‌توان به آن اشاره کرد؛ به صورتی است که فضا را روشن‌تر و دلباز‌تر نشان می‌دهد. از نظر متریالی مصرفی، هیچ تفاوتی بین کابینت‌های مدرن ایرانی و نمونه‌های مشابه خارجی وجود ندارد؛ اما از آنجایی که در طراحی این محصولات داخلی، شرایط ساختمان‌های ایرانی در نظر گرفته شده است این محصولات محبوبیت بیشتری در بین مشتریان دارند.
برای تولید کابینت‌های مدرن ایرانی می‌توان از چوب، های گلاس، ورق‌های MDF و متریالی از این دست استفاده کرد. ضمنا کابینت‌های مدرن ایرانی را هم می‌توان به صورت براق و هم به صورت مات تولید کرد. در هر صورت و بدون در نظر گرفتن جنس مواد مصرفی، تمامی این محصولات جزء زیباترین و در عین حال باکیفیت‌ترین کابینت‌های موجود در بازار هستند.

مهم‌ترین مزایای کابینت‌های مدرن

با توجه به اینکه در حال حاضر اکثر آپارتمان‌های شهری با کمبود فضای آشپزخانه مواجه هستند؛ دیگر کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که برای این فضاهای محدود، اقدام به سفارش کابینت کلاسیک کند. به جای آن بیشتر مشتریان به دنبال کابینت‌های سبک مدرن هستند تا فضای کوچک آشپزخانه را بزرگ‌تر نشان دهند. این در حالی است که بدنه این مدل کابینت‌ها نیز نسبت به کابینت‌های کلاسیک جمع‌وجورتر است و همین عامل باعث می‌شود که آشپزخانه شلوغ به نظر نرسد. از دیگر مزایای کابینت‌های مدرن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت مناسب

از آنجایی که ساخت هر متر مربع کابینت مدرن نسبت به کابینت‌های کلاسیک زمان کمتری از کابینت‌ساز می‌گیرد و اجرت کمتری دارد؛ قیمت این مدل کابینت‌ها بسیار پایین‌تر از نمونه کلاسیک از همین محصول است.

سادگی طرح

روی بدنه کابینت‌های مدرن به هیچ عنوان از طرح‌های پیچیده و پر زرق و برق استفاده نمی‌شود. اکثر کابینت‌هایی که به این سبک طراحی می‌شوند بدنه‌ای صاف و بدون فرورفتگی و برجستگی دارند. ضمنا امتداد این کابینت از سقف تا کف باعث می‌شود که شما بتوانید از تمام فضای آشپزخانه به بهترین شکل استفاده کنید و تمام وسایل مورد نیازتان را در این قفسه‌های جادار نگهداری کنید.

 فضای جادار و طراحی هماهنگ با مد روز

یکی از شاخصه‌های اصلی محصولات مد روز، سادگی و در عین حال شیک بودن آنهاست. امروزه دیگر اکثر افراد به دنبال کالاهایی هستند که در تولید آنها این دو ویژگی در نظر گرفته شده است. کابینت‌های مدرن علاوه بر اینکه می‌توانند با فضای جادار خود، شرایط استفاده بهینه از فضای آشپزخانه را فراهم کنند؛ بدنه‌ای ساده، زیبا و لوکسی دارند که کاملا منطبق بر مد روز است.

بدنه یکپارچه

همانطور که اشاره شد؛ این مدل کابینت‌ها را طوری طراحی می‌کنند که تمام فضای دیوار از کف تا سقف را پوشش دهد. علاوه بر این روی بدنه آنها دستگیره نصب نمی‌شود و تنها شاخصه ظاهری آنها، خط مرزی بین کابینت‌هاست. به همین خاطر ممکن است در نگاه اول کابینت را با دیوار آشپزخانه اشتباه بگیرید.

مهم‌ترین معایب کابینت‌های مدرن

اشاره به مزایای این محصول دلیلی بر این نیست که کابینت‌های مدرن کاملا بدون عیب و نقص هستند؛ بلکه این محصولات نیز مانند دیگر سبک‌های طراحی کابینت دارای معایبی هستند که یکی از آنها هدر رفت بعضی از قسمت‌های آشپزخانه به دلیل الزام در رعایت اصل تقارن است. علاوه بر این بدنه این کابینت‌ها بیشتر مستعد لک شدن است و به همین خاطر برای افرادی که به نظافت اهمیت زیادی می‌دهند ممکن است دردسرساز شوند.

 انواع کابینت مدرن

از آنجایی که تجهیز آشپزخانه با کابینت مدرن باعث ایجاد یکپارچگی بین آشپزخانه و نشیمن می‌شود؛ فضای کلی خانه بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر خواهد رسید. به غیر از این ویژگی، هر کدام از زیر مجموعه‌های این محصولات خصوصیات منحصربه‌فردی دارند که در ادامه به بررسی آنها پرداخته‌ایم.

مدل کابینت مدرن 2023

کابینت مدرن مات

بدنه جذاب و چشم‌نواز این کابینت‌ها، آنها را به یکی از پرطرفدارترین محصولات موجود در بازار تبدیل کرده است. اگر از آن دسته افرادی هستید که انعکاس نور و درخشندگی فضای آشپزخانه را دوست ندارید اما می‌خواهید که سبک چیدمان آشپزخانه ساده باشد؛ حتما به سراغ کابینت‌های مدرن مات بروید. جذابیت مهم‌ترین ویژگی این مدل از کابینت‌ها محسوب می‌شود. علاوه بر این، ورق‌های مات در مقایسه با ورق‌های براق کمتر لکه‌پذیر هستند و نیاز به نظافت دائم ندارند.

کابینت مدرن نئوکلاسیک

کابینت مدرن براق

این مدل از کابینت‌ها منعکس‌کننده نور هستند و باعث می‌شوند که فضای خانه دلبازتر و روشن‌تر به نظر برسد. اگر به دلیل کمبود نور، قصد بازسازی خانه خود را دارید و به دنبال روشی می‌گردید که بتوانید به کمک آن میزان روشنایی فضا را افزایش دهید؛ حتما به سراغ کابینت مدرن براق بروید. این مدل کابینت‌ها به دلیل جنس براق بدنه، منبع انعکاس نور هستند و باعث درخشندگی فضای آشپزخانه و بزرگ‌تر جلوه دادن آن می‌شوند. بهترین و رایج‌ترین متریال برای طراحی و ساخت کابینت‌های مدرن و براق، ورق‌های های‌گلاس و MDF براق است. این ورق‌ها هم مقرون‌به‌صرفه هستند و هم دوام و ماندگاری فوق‌العاده‌ای دارند.

کابینت مدرن مات

کابینت مدرن بدون دستگیره

نکته شاخصی که در روند مقایسه مدرن و کلاسیک این محصول به چشم می‌خورد؛ عدم استفاده از دستگیره در برخی از کابینت‌های مدرن است. این تکنیک باعث می‌شود که سادگی بدنه بیشتر خودنمایی کند و جذابیت آن بیشتر شود. روشی که برای باز و بسته شدن درب این کابینت‌ها در نظر گرفته می‌شود؛ روش استفاده از مگنت و آهنرباست. متاسفانه برخی از مشتریان تصور می‌کنند که نبود دستگیره روی بدنه این محصولات باعث می‌شود که باز و بسته کردن درب مشکل‌ساز شود. این در حالی است که مگنت تعبیه شده در داخل درب این محصولات، با یک فشار کوچک دست باز و بسته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

آشپزخانه‌های امروزی نقش محوری را در هر خانه‌ای ایفا می‌کنند. اغلب افراد از این بخش نه تنها به عنوان مکانی برای پخت...
قیمت بالاتر کابینت هایگلاس ترک نسبت به نمونه ایرانی آن باعث شده تا خریداران به این موضوع مهم فکر کنند که تفاوت...
یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، چسباندن برچسب روی بدنه درب‌های کابینت است. در حال حاضر شرکت‌های...
تنوع در بازار هر محصولی به‌خصوص بازار فروش کابینت آشپزخانه مزایا و معایب خاصی دارد. یکی از مهم‌ترین معایب تنوع محصول که...