کابینت حجمی (مزایا و معایب + توضیح کامل)

با وجود کوچک شدن آپارتمان‌های امروزی، اهمیت استفاده از تکنیک‌های طراحی دکوراسیون به شیوه‌ای که بتوان فضا را بزرگ‌تر نشان داد بیشتر شده است. در اکثر آپارتمان‌های کم متراژ، برای چیدمان بهتر پلن و افزایش فضای پذیرایی و اتاق‌ها، ابعاد آشپزخانه را کوچک‌تر در نظر می‌گیرند. بنابراین این هنر کابینت‌ساز است که بتواند از این فضای محدود، حداکثر استفاده را ببرد. یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش کارایی فضای آشپزخانه، استفاده از کابینت حجمی مدرن است.

 

کابینت حجمی چیست؟

کابینت حجمی به نوعی از کابینت گفته می‌شود که در طرای آن سعی شده تا بدنه به گونه‌ای طراحی شود که فضای زیادی را اشغال نکند و عمق بیشتری داشته باشد. بنابراین در کابینت مدرن حجمی عرض، عمق و طول بدنه کمی بیشتر از مدل‌های کلاسیک این محصول است. با نصب کابینت حجمی ام دی اف در آشپزخانه‌های کوچک می‌توان از همان ابعاد محدود، کارایی بیشتری را انتظار داشت و فضا را بهتر مدیریت کرد.
این مدل کابینت‌ها از نظر ظاهری بسیار ساده طراحی شده و در ساخت آنها از المان‌های پیچیده استفاده نمی‌شود. یکی از عمده‌ترین مزایای کابینت حجمی ام دی اف وجود کشوهایی با عمق زیاد است که برای نگهداری از ظروف بزرگ طراحی شده‌اند. برای اینکه فضا بزرگ‌تر نشان داده شود؛ روی بدنه باکس حجمی ام دی اف از دستگیره مخفی یا دستگیره کوچک و ساده استفاده می‌شود.

کابینت حجمی سفید

انواع کابینت حجمی

استفاده از سبک مدرن در طراحی این محصولات باعث می‌شود که بتوان کابینت‌های حجمی را با مدل‌های مختلفی تولید کرد. کابینت هایگلاس حجمی، معروف‌ترین مدل این محصول است که روکش ساده آن را می‌توان به دو شکل مات و براق اجرا کرد. این مدل کابینت نور محیط را افزایش داده و به دلبازتر شدن فضای آشپزخانه بیشتر کمک می‌کند. کابینت‌های لمی‌گلاس و پلی‌گلاس نیز دیگر اعضای خانواده کابینت‌های گلاس بوده که می‌توان آنها را به صورت حجمی تولید کرد. کابینت حجمی ایرانی لمی‌گلاس ارزان‌ترین و کابینت حجمی ایرانی پلی‌گلاس گران‌تر محصول این گروه هستند.
کابینت‌های انزو نیز گاهی در دسته کابینت‌های حجمی برجسته قرار می‌گیرند. این کابینت‌ها با استفاده از دستگاه برش CNC طرح‌دار شده و از این نظر کمی متمایز از رقبای خود هستند. می‌توان برای اجرای کابینت انزو از تاج و سرستون نیز استفاده کرد. کابینت‌های حجمی انزو معمولا با روکش پلی اورتان پولیش و یا پلی استر ساخته شده که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

کابینت اشپزخانه حجمی

مزایای کابینت‌های حجمی

مزیت‌های این محصول باعث شده که طی چند سال گذشته در بازار کابینت بسیار محبوب شوند. مهم‌ترین مزیت کابینت حجمی ایرانی این است که می‌توانید به کمک آن از فضای آشپزخانه به شکل بهینه‌تری استفاده و تعداد بیشتری ظروف را در طبقات کابینت نگهداری کنید. تنوع در سفارش این محصول باعث می‌شود که بتوانید هر طور که می‌پسندید آشپزخانه خود را تجهیز کنید. شما می‌توانید کابینت‌های حجمی را در رنگ‌ها و مدل‌های متنوع مات و یا براق با طرح‌ها و روکش‌های متفاوت سفارش داده و در چیدمان بهتر فضای آشپزخانه نقش پررنگ‌تری داشته باشید. این مزیت باعث می‌شود که بتوانید به گزینه‌های بیشتر برای هماهنگی کابینت با کفپوش و دیوارپوش دسترسی داشته و دیزاین شیک‌تری انجام دهید. سهولت در نظافت یکی از مهم‌ترین مزایای باکس حجمی ام دی اف است. از آنجایی که غالبا روی بدنه این مدل کابینت‌ها طرح خاص و پیچیده‌ای وجود ندارد؛ می‌توانید با یک دستمال ساده نم‌دار خیلی راحت آنها را تمیز کنید. در ضمن چربی‌زدایی از سطوح صاف بسیار ساده‌تر از رفع چربی روی کابینت‌های طرح‌دار است.

 

 

 

 

مقالات مشابه

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چطور می‌توان از کثیف شدن آشپزخانه پیشگیری کرد؟ جدا کردن بخش مخصوص پخت...
کابینت‌های آشپزخانه سفید کرم به خصوص اگر از نوع کابینت های گلاس یا کابینت پلی اورتان باشند؛ یک محصول بسیار زیبا محسوب...
قرنیز نوعی ابزار پهن و بلند است که هم برای پوشش درز بین کابینت‌های زمینی و دیوار و زیبایی بیشتر این قسمت...
از آنجایی که آشپزخانه به عنوان یک فضای فنی برای پخت و پز و جمع شدن خانواده دور هم برای صرف وعده‌های...