کابینت های گلاس

کابینت های گلاس:

کابینت هایگلاس ، در واقع نمونه‌ای پیشرفته‌تر از کابینت‌های ام دی اف می‌باشند. کابینت های گلاس جز دسته کابینت مدرن قرار میگیرد که در واقع مغزی صفحه‌های گلاس از جنس ام دی اف است که روکش براق هایگلاس روی آن پوشانده شده است. روکش هایگلاس از متریال پلاستیک براق و شیشه ای مانند تشکیل شده است که به آن پلکسی گلاس گفته می‌شود.

صیقلی بودن و براق بودن کابینت های گلاس باعث می شود، این نوع کابینت در منزل شما درخشش و زیبایی بیشتری داشته باشد. این کابینت در کنار مزایایی مثل زیبایی، امکان طراحی مدل های هایگلاس مدرن، درخشندگی، مقاومت و کیفیت نسبتا بالا از قیمت مناسبی هم برخوردار است. در حقیقت قیمت کابینت هایگلاس نسبت به سایر کابینت ها خیلی زیاد نیست و تنها مقداری از کابینت ام دی اف بالاتر است.

همانطور که گفته شد مغزی ورق های گلاس از جنس ام دی اف است به همین دلیل اشکالات مربوط به رطوبت که در معایب کابینت ام دی اف گفته شد در کابینت هایگلاس نیز تا حدودی صدق می‌کند. در واقع کابینت های هایگلاس هم در برابر رطوبت هستند اما به دلیل استفاده از روکش پلکسی گلاس این آسیب‌پذیری خیلی کمتر است. همچنین این نوع کابینت‌ها لک‌پذیری خش‌پذیری این کابینت‌ها زیاد است و نیاز به مراقبت قابل توجهی دارند.

کابینت های گلاس

مزایای کابینت هایگلاس

  • براق بودن و بازتاب نور بیشتری نسبت به سایر انواع کابینت
  • تنوع رنگ و طرح نسبتا
  • قیمت مقرون به صرفه
  • طرح های مدرن و شیک
  • تمیز کاری آسان

معایب کابینت های گلاس

  1. امکان آسیب ناشی از رطوبت
  2.  تیزی لبه‌ها
  3. لک پذیری
  4.  خش پذیری
  5. ورق یک طرفه

اکثر این معایب راه حل های بسیار ساده‌ای دارند . پس اصلا جای نگرانی بابت اون ها وجود نخواهد داشت . 

کابینت آشپزخانه های گلاس کابینتی درخشان و چشم نواز است که در سالیان اخیر طرفداران پروپاقرص زیادی برای خودش پیدا کرده. کابینت هایگلاس بیشتر از هر ویژگی مثبت دیگری، به خاطر براق بودن سطحش معروف و شناخته شده است. 

کابینت هایگلاس از جنس ورق‌های «های گلاس» ساخته شده. ظاهر براق، شفاف و شیشه ای شکل اون، بانوان خوش سلیقه رو طرفدار خودش کرده و کلی باعث پیشرفتش در بازار شده. قیمت این نوع کابینت هم نسبتاً مناسبه و خودِ این باعث شده افزایش سهم های گلاس در بین انواع کابینت رو شاهد باشیم. معمولاً طرح‌های این کابینت از نوع کابینت‌های آشپزخانه مدرن و ساده هستند.

نامگذاری کلمه های گلاس برخلاف تصور عموم، ربطی به کلمه «شیشه (Glass) نداره. هایگلاس در حقیقت متریالی است شبیه به ام دی اف که پوشش لایه بیرونی اون متفاوت و از جنس پلکسی گلاس (نوعی پلاستیک) است؛ در ام دی اف های معمولی، پوشش ورق از جنس ملامینه است.

 

معمولاً یک طرف ورق های گلاس با این لایه ی شفاف و زیبا پوشش داده میشه و سمت دیگه ی اون لایه معمولی‌تری داره. برای همین عموماً فقط از یک سمت، شفافیت و زیباییِ خاصِ های گلاس رو میبینین. قیمت کابینت های گلاس قیمتی متعادل محسوب میشه.

 قیمت کابینت های گلاس

کابینت‌های هایگلاس تقریبا از قیمت مناسبی برخوردار هستند. البته قیمت کابینت های گلاس مانند سایر کابینت‌ها تابع طراحی و کیفیت متریال انتخابی است (نوع ورق هایگلاس و نوع یراق‌آلات و…) می‌باشد.

کابینت های گلاس

گلاس 

معمولاً این نوع را در گروه کابینت های مدرن و ساده در نظر می‌گیرند. 

کابینت های نوع گلاس طرفدارانِ پروپاقرص زیادی بخاطر درخشانی و چشم نواز بودنش، دارد. 

معروفیت گلاس بخاطر براق بودن سطح معروف و شناخته شده است. 

کابینت های نوع گلاس از جنس ورق‌های «های گلاس» ساخته شده. 

ویژگی های شفافیت، براق بودن و حالت شیشه ای آن بسیاری از بانوان خوش سلیقه طرفدار خود کرده است. 

برخلافِ نظر عموم، اسم گلاس هیچ ربطی به کلمه ی شیشه “glass” ندارد. بلکه هایگلاس خود یک متریالی شبیه به ام دی اف، که 

پوشش لایه بیرونی آن از جنس پلکسی گلاس “نوعی پلاستیک” است؛ در حالی که در ام دی افِ معمولی پوشش از جنس ملامینه است.

به طور معمول فقط یک طرف ورق های گلاس پوشش شفاف و زیبایی دارد و سمت دیگر آن لایه نسبتا معمولی تری است و شفافیت خاصی ندارد. 

 به همین دلیل معمولا فقط از یک سمت، شفافیت و زیباییِ خاصِ های گلاس رو میبینین.

اگر بخواهیم از معایب این نوع کابینت هم بگوییم میتوانیم خش پذیری و لک پذیری بالای آن را در نظر بگیریم

قیمت

از حالت مقایسه ای اگر بخواهیم بگوییم قیمت کابینت هایگلاس از کابینت روکش چوب و چوب کمتر، اما از قیمت کابینت ام دی اف بیشتر است 

کابینت های گلاس، جزو کابینت های قیمت مناسب به حساب می‌آید. به همین دلیل سهم آن بسیار بیشتر به چشم می‌خورد.

برای مطالعه کامل مزایا و معایب کابینت های گلاس کلیک نمایید