کابینت پلی اورتان

کابینت پلی اورتان

کابینت پلی اورتان چیست:

 یک نوع رنگ بسیار با دوام و مستحکمی هستند که نمونه‌ای از کابینت‌های آشپزخانه است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. هسته این کابینت‌ها از ام دی اف ساخته شده است که با استفاده از رنگ  پوشش داده شده‌اند. این کابینت‌ها کاملا ضد آب و ضد خش بوده اند و همین مزایا آن‌ها را بسیار محبوب کرده‌اند. یکی دیگر از مزایای این کابینت‌ها توانایی در اجرای آن در هر رنگ و با دو نوع مات و براق می‌باشد.

از مزایای دیگر نیز می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • ضد خش وضد ضربه
  • مقاوم در برابر رطوبت و حرارت
  • مقاوم در برابر نفوذ مواد اسیدی و بازی و شیمیایی
  • ظاهر زیبا و یکنواخت
  • عدم تغییر رنگ در برابر تابش نور خورشید

مواردی که میتوان از آنها برای فواید نوع پلی اورتان نام برد : مقاومت بسیار زیاد در برابر اشعه خورشید ” که برای خانه هایی با پنجره های نورگیر بسیار کاربردی هستن” ، باران های اسیدی و مدت زمان کم برای خشک شدن آن نیاز است که سهولت زیادی را برای کار در آشپزخانه برای شما به وجود می آورد. و همینطور میشه یادآوری کنیم که این نوع مشکلاتی همچون پوست پرتقالی شدن ” مانند رنگ های پودری” را ندارد .

کابینت پلی اورتان

قیمت 

قیمت رنگ پلی اورتان متناسب با تعداد لایه‌های رنگ پلی اورتان انجام شده، متریال مصرفی برای طراحی کابینت و کیفیت رنگ تعیین می‌شود. مهمترین عامل در هزینه کابینت پلی اورتان به انتخاب هسته کابینت چوبی یا ام دی اف بستگی دارد. هزینه رنگ آمیزی کابینت چوبی با پلی اورتان نسبت به کابینت ام دی اف بیشتر است.