تولید و ساخت

 در مجموعه حرفه‌ای چوبین دکور، کلیه مراحل تولید و ساخت کابینت توسط یک تیم مجرب و آموزش دیده انجام شده و برای رضایت بیشتر مشتریان، روی کلیه فازهای پروژه، نظارت مستمر و تخصصی اعمال می‌شود.

همانطور که می‌دانید؛ این روزها تنوع طرح و مدل در محصولی مانند کابینت به شدت بالاست. برخی از کابینت‌ها از طرح‌های کلاسیک برخوردار هستند و برخی نیز بر اساس المان‌های سبک مدرن طراحی می‌شوند. اما فاکتوری که در بین همه آنها مشترک است؛ شیوه تولید و ساخت کابینت است.  در ادامه به مراحل تولید و ساخت کابینت در چوبین دکور میپردازیم.

اندازه گیری ابعاد آشپزخانه

قبل از اینکه طرح سه بعدی پروژه آماده شود؛ طراح باید بداند که ابعاد آشپزخانه دقیقا چقدر است و تاسیساتی مانند لوله‌کشی آب، محل تخلیه فاضلاب، انشعاب لوله گاز، دودکش هود و پریزهای برق در کجا قرار گرفته‌اند.

توید طرح سه بعدی

در طراحی سه بعدی کابینت بر اساس اندازه‌گیری‌‎های مرحله قبل و سلیقه شخصی کارفرما، نمایی مجازی از اتمام پروژه در اختیار مشتری قرار می‌گیرد تا او بتواند تصمیم‌گیری کرده و سفارش را ثبت نهایی کند.

طراحی

در صورت تایید نهایی مشتری، طرح سه بعدی به وسیله نرم‌افزارهایی مانند 3Dmax روی کاغذ پیاده می‌شود. نکته بسیار مهمی که در این مرحله باید لحاظ شود؛ سیستم قرارگیری کابینت‌ها در آشپزخانه است. معمولا از سیستم‌هایی مانند راهرویی، V شکل، U شکل و L شکل برای نصب کابینت‌ها استفاده می‌شود. در این طراحی باید مثلث دستیابی آشپزخانه که شامل دسترسی به سینک، یخچال و اجاق گاز است نیز رعایت شود.

انتخاب متریال رنگ

از متریال مختلفی می‌توان برای تولید و ساخت کابینت استفاده کرد؛ اما MDF روکش شده با روکش‌های مصنوعی و طبیعی کاربرد بیشتری نسبت به سایر مواد اولیه مانند چوب در این صنعت دارد. اگر به دلیل شرایط محیطی بدنه قرار است بیش از حد در تماس با عوامل مختلف باشد؛ باید روکش مقاوم‌تر در برابر حرارت و رطوبت برای آن انتخاب شود. در این مرحله نیز باید رنگ مورد نظر توسط مشتری از روی کاتالوگ شرکت تولیدکننده MDF انتخاب شود.

تعیین ضخامت اندازه برش‌ها

در تعیین این اندازه، زمینی یا دیواری بودن کابینت‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. اندازه استاندارد برای کابینت‌های زمینی از نظر عرض، عمق و ارتفاع به ترتیب 60، 56 و 72 سانتی‌متر است. این ابعاد برای کابینت‌های دیواری به ترتیب 60، 30 الی 35 و 70 الی 90 سانتی‌متر می‌باشد.

مرحله برش‎‌کاری

برای برش‌کاری باید دو مرحله خرد کردن ورق‌ها و اندازه‌گیری دقیق تخته‌ها بر اساس معیارهایی نظیر ضخامت PVC، تابیدگی ورق‌ها، بدنه، پاسنگ، پشت بدنه، بلنت و تاج و همچنین خش خوردگی سطوح انجام شود. بعد از رفع تمامی عیوب، کابینت‌ها برش خورده و آماده ورود به مرحله بعد می‌شوند.

لبه چسبانی

بعد از اینکه کابینت‌ها برش خوردند؛ برای محافظت از محل برش در برابر ساییدگی و نفوذ آب، مرحله لبه چسبانی انجام می‌شود که طی آن نوارهایی با سایزهای مختلف توسط یک دستگاه مخصوص روی لبه‌ها چسبانده می‌شود تا زیبایی ظاهری کار بهتر شود.

شیار زنی و سوراخ زدن قطعات

برای قراردادن فیبر پشت بند کار کابینت‌ها، باید شیارهایی به فاصله 17 سانتی‌متر نسبت به پشتی بدنه روی کابینت ایجاد شود. بعد از ایجاد این شیار نوبت به ایجاد سوراخ ریل کشو، سوراخ محل اتصال بدنه و سایر سوراخ‌ها می‌رسد. ایجاد این سوراخ‌ها باعث می‌شود که مرحله مونتاژ با سرعت بالاتری انجام شود.

مونتاژ

در این مرحله از تولید و ساخت کابینت باید قطعات با دقت و ظرافت بالایی از محل‌های تعیین شده به یکدیگر وصل شوند. بی‌دقتی در انجام این مرحله و عدم تخصص کابینت‌ساز برای مونتاژ باعث می‌شود که از همان ابتدای کار، پروژه دچار مشکل شود. ما در چوبین دکور از تجربه بهترین استادکاران مونتاژکار برای اتصالات قطعات کابینت به یکدیگر استفاده می‌کنیم.

نصب

بعد از اینکه بدنه کامل شکل گرفت باید کابینت‌ها در محل مورد نظر خود و مطابق با نقشه و طرح اولیه نصب شوند. ابتدا محل نصب روی دیوارها علامت‌گذاری شده و برای نصب محکم‌تر، اتصال 45 روی خط ترسیم شده پیچ و رول‌پلاک می‌شود. سپس کابینت‌ها در محل خود قرار گرفته و با استفاده از پیچ و مهره فیکس می‌شوند. در مرحله بعدی تولید و ساخت کابینت طبقات داخلی برش خورده و به همراه نمای اپن سر جای خود قرار می‌گیرند. البته درب‌های نما و طبقات قبل از نصب با استفاده از نوارهای PVC به ضخامت 1 الی 2 میلی‌متر لبه چسبانی می‌شوند. در مرحله نهایی نیز کار نصب لولا، درب‌ها، پاخور، تاج و دستگیره‌ها انجام می‌شود.

چرا چوبین دکور برای ساخت کابینت؟

ما ادعا نمی‌کنیم که بهترین مجموعه برای سفارش تولید و ساخت کابینت در کشور هستیم؛ اما میزان رضایت مشتریان از پروژه‌های‌مان نشان می‌دهد که تمامی مراحل تولید، از اندازه‌گیری گرفته تا نصب و تحویل نهایی، با چه دقت و سرعت عمل بالایی انجام می‌شود. همین موضوع میزان رضایت مشتریان از ثبت سفارش در مجموعه چوبین دکور را به شدت بالا برده است. در مجموعه تخصصی چوبین دکور، علاوه بر بهره‌گیری از تجربه افراد متخصص، از تجهیزات به‌روز و پیشرفته‌ای برای تولید و ساخت کابینت استفاده می‌شود. این فاکتورها عاملی هستند که به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم پروژه‌های خود را با حداکثر توان، به ظریف‌ترین شکل ممکن و منطبق با نیاز و سلیقه مشتری آغاز کرده و به اتمام برسانیم. نظارت بر تمامی مراحل، عامل دیگری است که طی چندین سال فعالیت تخصصی در این زمینه، سبب رضایت هر چه بیشتر مشتریان ما شده است.