Search
Close this search box.

نصب و تحویل کابینت

کابینت مهم‌ترین بخش در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه است. تجهیز این بخش از ساختمان با کابینت، شامل مراحل مختلفی می‌شود که از فاز اندازه‌گیری و طراحی سه بعدی شروع شده و به فاز نصب و تحویل منتهی می‌شود. یکی از خدمات ارزشمندی که توسط کارشناسان و نصابان حرفه‌ای مجموعه چوبین دکور به مشتریان ارائه می‌شود؛ مرحله نصب و تحویل کابینت‌هاست.

چرا نصب و تحویل کابینت تا این حد اهمیت دارد؟

متاسفانه بسیاری از مشتریان تصور می‌‎کنند که نصب کابینت، ساده‌ترین مرحله انجام کار است؛ این در حالی است که یک دست کابینت، هر چقدر زیبا طراحی و از متریال باکیفیت در تولید آن استفاده شده باشد؛ باز هم بدون نصب مناسب و رعایت نکات و اصول استاندارد این مرحله، آنچنان که باید کارایی ندارد. در واقع یک نصب غیراستاندارد می‌تواند یک کابینت شیک، مجلل و بسیار باکیفیت را بلااستفاده کند. ما در شرکت تخصصی چوبین دکور، از تجربه نصابان بسیار حرفه‌ای و آموزش دیده برای مرحله نصب و تحویل کابینت‌ها بهره می‌بریم. بنابراین آنچه که در نهایت به عنوان آشپزخانه تجهیز شده به مشتری تحویل داده می‌شود؛ کاملا کاربردی و ایمن است.

نصب کابینت چقدر طول می‌کشد؟

برای پاسخ این سوال نمی‌توان عدد دقیقی را تعیین کرد. به همین خاطر است که برخی از کابینت‌سازها و نصابان بی تجربه، بدون در نظر گرفتن پارامترهای مهم، هنگام ثبت سفارش یک تاریخ تقریبی را برای نصب و تحویل کابینت‌ها به مشتری اعلام کرده و خود را دچار دردسر می‌کنند. از آنجایی که این تاریخ تقریبی است؛ ممکن است به دلیل وقوع حوادث پیش‌بینی نشده کمی تاخیر در آن ایجاد شده و موجب ناررضایتی مشتری شود.

اما برای اینکه بدانیم چه تاریخی را باید به عنوان تاریخ نصب و تحویل کابینت در نظر بگیریم؛ باید به عوامل زیادی توجه کنید. در نظر گرفتن این عوامل می‌تواند به ما کمک کند تا برآورد دقیق‌تری از مدت زمان لازم برای طی شدن این مرحله داشته باشیم. متراژ آشپزخانه، حجم کار و سبک و مدل کابینتی که برای تجهیز آشپزخانه انتخاب کرده‌اید اصلی‌ترین عواملی هستند که تاریخ نصب و تحویل بر اساس آنها تعیین می‌شود. به غیر از این پارامترها، گاهی عوامل از پیش تعیین نشده نیز روی این تاریخ اثرگذار است. به عنوان مثال اگر به دلیل بروز ایرادات فنی در تولید نیاز باشد که کابینت‌ها یا بخشی از آنها به کارگاه عودت داده شده و مجددا بازطراحی و اصلاح شوند؛ تاریخ تحویل پروژه قاعدتا عقب می‌افتد. بنابراین برای محاسبه زمان لازم برای اتمام پروژه، معمولا این فاکتورهای غیرقابل پیش‌بینی نیز لحاظ می‌شوند.

با وجود تمام این پیچیدگی‌ها اگر می‌خواهید دقیقا بدانید که چه زمانی کار طراحی و تجهیز آشپزخانه تمام می‌شود باید به توان مجموعه‌ای که سفارش خود را در آن ثبت کرده‌اید نیز توجه کنید. اما معمولا اگر مرحله نصب و تحویل توسط یک تیم دو نفره انجام شود و متراژ کابینت‌ها بین 9 تا 12 متر باشد؛ اتمام این مرحله به 5 روز زمان نیاز دارد. البته این عدد برای نصب کابینت‌های مدرنی است که اجزای کمتری دارند و نصب‌شان ساده‌تر است. اگر کابینتی که انتخاب کرده‌اید از نوع کلاسیک است؛ باید دو برابر این عدد را برای نصب و تحویل آشپزخانه به صورت تجهیز شده در نظر بگیرید. چرا که کابینت‌های کلاسیک اجزای مختلفی دارند که هر کدام باید به صورت جداگانه نصب شوند و تراز بودن آنها با دیگر بخش‌ها بسیار مهم است.

تجهیزات چوبین دکور

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که میزان تمیزی کار در مرحله نصب را تعیین می‌کند؛ دسترسی به تجهیزات مناسب برای انجام این کار است. همانطور که تمام مراحل ساخت از جمله برش، طراحی، روکش‌کاری و رنگ‌آمیزی بدنه کابینت‌ها نیاز به تجهیزات تخصصی دارد؛ نصب آنها روی دیوارها نیز نیازمند استفاده از دستگاه‌های خاصی است که هم روند انجام کار را ساده‌تر می‌کند و هم باعث می‌شود که کابینت‌ها دقیق‌تر نصب شوند. ما در مجموعه چوبین دکور از بهترین و به‌روزترین تجهیزات مورد نیاز برای نصب و تحویل کابینت‌ها استفاده می‌کنیم. این تجهیزات به نصابان حرفه‌ای ما کمک می‌کنند تا از تخصص و تجربه خود نهایت بهره را برده و آنچه که به عنوان آشپزخانه تجهیز شده به مشتری تحویل می‌دهند دقیقا همان طرح اولیه سه بعدی باشد که قبل از سفارش نهایی، روی صفحه مانیتور کامیپوتر مشاهده کرده‌اند. استفاده از تجهیزاتی که به صورت تخصصی برای نصب کابینت طراحی و تولید شده‌اند؛ زمان مورد نیاز برای اتمام پروژه را نیز به نسبت حالتی که نصاب از ابزارهای ابتدای و ساده استفاده می‌کند کوتاه خواهد کرد.

مراحل نصب و تحویل در چوبین دکور

در چوبین دکور مرحله نصب و تحویل از بارگیری کابینت‌های ساخته شده و انتقال آنها به محل نصب آغاز می‌شود. بعد از تخلیه کابینت‌ها، ابتدا بدنه کابینت‌های زمینی و سپس بخش کابینت‌های دیواری نصب می‌شود. با اتمام این مرحله و اطمینان نصاب از انجام آن به صورت دقیق، درب‌ها و دیگر تجهیزات مانند دستگیره‌ها، پاخور، تاج و… سر جای خود قرار گرفته و مرحله نصب عملا تمام می‌شود. بعد از اتمام کار و جمع‌آوری تجهیزات از داخل آشپزخانه، کارفرما از محل دیدن کرده و در صورت مشاهده اشکال در ساخت یا نصب، تغییرات مورد نیاز را به نصاب اعلام می‌کند. این تغییرات در صورت اصلاح‌پذیری، اعمال شده و اگر نیاز به بازطراحی یا ساخت و تغییرات عمده باشد؛ با توافق طرفین آن بخش از کابینت در صورت امکان باز شده و به کارخانه عودت داده می‌شود.

متخصصان نصاب ما تمام تلاش خود را می‌کنند تا پروژه مشتری بدون هیچ عیب و نقصی و در کوتاه‌‌ترین زمان ممکن نصب شده و به صورت کامل تحویل داده شود. تجربه و تخصص نصابان ما در کنار بهره‌گیری از تجهیزات حرفه‌ای، به مجموعه چوبین دکور کمک کرده تا بتواند رضایت حداکثری مشتریان خود را جلب کرده و به عنوان یکی از مجموعه‌های تخصصی در صنعت کابینت‌سازی شناخته شود.