کابینت پولیشی

کابینت پولیشی

کابینت پولیشی

کابینت های پولیشی به سبک مدرن اجرا میشود ، از فناوری رنگ پولیشی در ساخت این سبک کابینت ها استفاده میشود .

 

پولیش چیست ؟

ماده ی اولیه یا همان پولیش ، ماده ای خمیری شکل است که به صورت پایه ای سفید هستند. این ماده قابلیت سمباده و پولیش دارد .اگر شما بخواهید درباره ی کابینت های پولیشی تحقیق کنید متوجه میشوید که بعضی از شرکت ها آن را “انزو” مینامند اما بین این دو جنس تفاوت هایی وجود دارد .

کابینت هایی را میتواند کابینت های پولیشی نامید که رنگی شیشه ای مانند به اسم پولیش با زخامت تقریبا سه میل بر روی درب و نما قرار گرفته باشد .

پس در اینصورت میتوان گفت هر نوع کابینتی با هر سبکی را میتوان با رنگ پولیشی تولید کرد .

برای مثال شما میتوانید کابینت خود را به سبک های گلاس ساخته و سپس از رنگ پولیشی برای رنگ زدن آن استفاده کنید . یا حتی کابینتی با طرح ممبران ، البته با تراش های بزرگ (زیرا بعد از رنگ کاری باید سطح سمباده کاری شود و برای تراش های ریز ممکن نیست که بشود به طور کامل سمباده کاری انجام شود ) .

پس میشود نتیجه گرفت هرچه سبک کار مدرن تر باشد رنگ پولیشی بیشتر جذابیت دارد .

کابینت انزو

در کابینت انزو از وکیوم برای نما و درب ها استفاده میشود ، در کناره ی درها هم نوعی تراش خاص وجود دارد که حالت پله ای دارد و ضخامت در ها ۲۵ میل است .

کابینت انزو ر میتوان بدون پرس وکیوم و با رنگ پولیشی نیز تولید کرد ، اما رنگ پولیشی نسبت به انزو قیمت بالاتری دارد ، همینطور رنگ پولیشی وقت گیرتر و  ایزوله بودن محیط رنگ کاری و تراز کردن درب ها ؛ دلایل بالا بودن قیمت رنگ پولیشی هستند .

نحوه اجرا رنگ پولیشی بر روی درب کابینت

در ابتدا ماده ی خمیری شکلِ پولیش را با ماده ی حلالی مانند تینرروعنی رقیق میکنند و به حالت مایع درمی آورند .

بعد از تبدیل کردن خمیر به مایع رنگ ، رنگ را با پیسوله بر بروی سطح میپاشند ( برای این کار سطح باید کاملا تراز باشد ) سپس با سمباده ای نرم ۴۰۰ و سپس ۶۰۰ ساب میزنند و بعد دوباره بر روی سطح سمباده کشیده شده رنگ می پاشند و دوباره آن را سمباده میکشند . این چرخه تا ۴مرحله انجام میشود تا ضخامتی نزدیک به ۳ میل به سطح اولیه اضافه شود . این سطح مثل یک شیشه ۳ میل بر روی نما و درب ها به چشم میخورد که بسیار مدرن است .

اگر در مرحله ی اول شخص سطح را تراز نکرده باشد در زمان نصب ، هر چهار طرف سطح با هم فرق دارد و با نصب آن درب ها به اندازه ی ۲ یا ۳ میل پله میشوند و زیبایی کار شما را از بین میبرد .

مزیت های کابینت های پولیشی

محکم بودن ورق ها بخاطر زخامت اضافه شده ،  تحت هیچ عنوان بخاطر فشار تاب نمی افتند ، ضدضربه بودن ، ضد آب بودن ، به هیچ عنوان آب داخل کابینت نفوذ نمیکند .

زببایی های سبک کابینت پولیشی سبک مدرن بودنش است و اولین قانونی در سبک مدرن سادگی آن است ، اما این سادگی باید زیبا و چشمگیر هم باشد .

رنگ پولیشی یک رنگ به حساب نمی آید بلکه یک متریال شناخته میشود

دیگر مزایای کابینت پولیشی عبارت است از:

 • استحکام بسیار بالا
 • مقاوم در برابر رطوبت محیط
 • کاهش لک و آلودگی سطوح
 • سطح یکدست و کاملا صاف
 • ظاهری بسیار مدرن و جذاب
 • جلوگیری از اکسید شدنشان سطح
 • دارای ظاهر کاملا درخشان و براق

ویژگی های نوع پولیشی که میتوان آن ها را از مزایای رقابتی این جنس ، با جنس های دیگر :

 1. همانطور که گفته شد چون رنگ پولیشی ، ضخامت صفحه های کابینت ها را بیشتر میکند ؛ پس ورقه ها محکم هستن و با دلایلی مثل فشار یا ضربه آسیب نمی بینند 
 2. به دلیل خمیر پولیشی، بخاطر ضربه های احتمالی فرو رفتگی ایجاد نمیشود زیر خمیر پولیشی بعد از سفت شدن مانند یک کسب سفت عمل میکند
 3. در کابینت های پولیشی نه تنها، زخمات رنگ کل سطح را می‌گیرد بلکه تمام لبه های کار نیز با رنگ پوشیده میشود و این عمل از نفوذ آب در کابینت جلوگیری میکند 
 4. سفیدی این کابینت ها، باعث بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه و سهولت در ست کردن وسایل آشپزخانه با آن است 
 5. این نوع کابینت ها در برابر نور خورشید در آشپزخانه های نورگیر و ترشحات روغن در هنگام آشپزی کاملا مقام و ضدخش هستن

همچنین میتوانید در ویدئوی زیر پیاده سازی سبک پولیشی را در یکی از پروژه های ما ببینید

با ما در تماس باشید

درباره نویسنده

چوبین دکور
1234

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

Instagram
WhatsApp