کابینت سوپری دار آشپزخانه

کابینت سوپری دار آشپزخانه

 کابینت سوپری دار آشپزخانه

برای تعریف کاببینت سوپری دار فقط کافی است بگوییم همان انباری متحرک است . خوبی این مدل ، سازگاریش با همه مدل های کابینت است. از کابینت های سوپری دار برای صرفه جویی و افزایش نظم آشپزخانه استفاده میشود . این مدل برای افرادی که آشپزخانه ی کوچکی دارند بسیار پرطرفدار است .

یکی دیگر از دلایل پرطرفدار بودن این نوع ، آسودگی افراد از چالش های فراوانشان برای چیدن اکسسوری های آشپزخانه یا خرید های همیشگیشان است . به طوری که بدون هیچ سختی میتوانند برای هر وسیله ای یا ماد غذایی یک مکان مشخص ، قرار دهند .

برخلاف اسم آن ، این کابینت فقط جایی برای مواد غذایی نیست بلکه قفسه بندی های کابینت سوپری به طریقی طراحی شده است که میتواند همانند پنتری جای فوق العاده ای برای دیگر اکسسوری های آشپزخانه نیز باشند.

کابینت های سوپری

انواع کابینت سوپری دار آشپزخانه

مدل مخصوص مواد غذایی

با توجه به اسم آن میتوان پی برد که این مدل کابینت سوپری دار فقط برای مواد غذایی استفاده میشود . در این کابینت شما به طول معمول میتوانید مواد غذایی هایی را که به صورت ماهیانه خریداری میکنید جای دهید .

مواد غذایی هایی مانند “شکر” ، “قند” ، “تنقلات” یا “خشک بار” که نیازی به سرما یا ضروریتی به وجودشان در یخچال ندارند را میتوانید در این کابینت ها قرار دهید . البته برای افرادی که از ادویه جات زیادی استفاده میکنند هم میتوانند از این مدل کابینت سوپری استفاده کنند .

به طور معمول این نوع کابینت سوپری را در کنار یخچال نصب میکنند ، برای سهولت دسترسی آشپز . یکی دیگر از مزایای این مدل این است که با توجه به سایز آشپزخانه ی خود بزرگی یا کوچکی آن را مشخص کنید .

کابینت های سوپری مواد غذایی

مدل مخصوص ظروف

در ابتدا گفتیم که کابینت سوپری تنها برای مواد غذایی مورد استفاده قرار نمیگیرد ، بلکه شما میتوانید ظروف و اکسسوری های مختلفی را در کابینت خود قرار دهید .

کابینت های سوپری مخصوص ظروف به دو دسته ی کابینت های ضروری و زینتی تقسیم میشوند :

مدل ضروری : این مدل کابینت سوپری به گونه ای است که شما ظروف ضروری خود را که به طور پیوسته و روزانه از استفاده میکنید را قرار دهید . طراحی این مدل به گونه ای است که دسترسی به تمام ظروف چیده شده بسیار راحت است .

مدل زینتی : این مدل به طور معمول درب این کابینت سوپری شیشه است به طوری که درون آن از بیرون قابل مشاهده است .

کابینت های سوپری ظروف

مدل مخصوص مواد شوینده

از نظر خیلی از مشتریان یکی مهم ترین وسایل خانه که باید یک جای مشخص به آن اختصاص داده شود مواد شوینده است. این نوع کابینت سوپری را معمولا زیر سینک ظرفشویی یا نزدیک به ماشین لباسشویی طراحی میکنند و در داخل کابینت از سبدهای ریلی استفاده میکنند ، تا دسترسی به تمام وسایل چیده شده آسان باشد .

حسن این مدل جلوگیری از شلوغ شدن و بهم ریخته شدن فضای اطراف سینک است .

کابینت های سوپری

انواع متریال کابینت های سوپری دار برای آشپزخانه

همانطور که در *این مطلب * ذکر کردیم ، متریال های مختلف ویژگی های ظاهری و کاربردی منحصر به فرد خود را دارند . در مورد این نوع کابینت آنچنان تفاوتی ایجاد نمیشود اگر کابینت شما وکیوم شده یا از جنس چوب باشد در هر حال درهر آشپزخانه ای میتوانید با ایجاد یک طراحیداخلی زیبا و خلاقانه ، داخل کابینت را به گونه ای تغییر دهید که تبدیل به یک کابینت سوپری شود .

برای مثال ، یکی از انواع کابینت های سوپری ، مدل ریلی است . در این دل کابینتهای سوپری قفسه هایی هم اندازه و هماهنگ با هم در داخل کابینت به شکل ریلی نصب میشود.

حسن آن استفاده ی آسان از همه وسایل چیده شده و نظم دهی خوب آن به داخل کابینت است .

کابینت های سوپری ریلی

در هر آشپزخانه ای وسایل ریز مانند قاشق و چنگال یا بطری ها ، بیشتر از وسایل بزرگ نظمی آشپزخانه را بهم میریزد ، برای مرتب کردن این وسایل ، کابینت یا کشوهای نزدیک به آشپزخانه را به شما توصیه میکنیم  ؛ در ادامه میتوانید با تقسیم شونده های منظم داخل کابینت یا کشوی خود را عاری از هرگونه نامنظمی بچینید .

کابینت های سوپری

اما برای وسایل بزرگ مدل کابینت سوپری قفسه دار توصیه میشود . در این مدل ، درون قفسه دیگر از ریل که جاگیری کمی دارند استفاده نمیشود بلکه شلف های ریلی جایگزین آن میشود. شلف های ریلی توانایی جاگیری وسایل بزرگی مانند قابلمه یا ظروف دیگر را دارد . برای استفاده از این وسایل فقط کافی است که شلف را جلو بکشید تا بتوانید ظرف مورد علاقه ی خود بدون هیچ سختی انتخاب کنید .

همچنین برای افرادی که دنبال راهی برای مرتب کردن ادویه جات و وسایل آشپزی خود هستن یک توصیه ی طلایی داریم . این افراد میتوانند از کابینت های سوپری ایستاده ریلی کنار گاز استفاده کنند. این کابینت ها با عرض کم و طول زیاد کنار گاز به صورت ریلی طراحی و نصب میشود .

یک نوع دیگر کابینتهای سوپری درب اتوبوسی نامیده شده اند . درب این کابینت ها اسلایدی است ( از چپ به راست میرود) و برای سوپرمارکت های مخصوص مواد غذایی بسیار مناسب است .

یک نوع دیگر کابینتِ سوپری کابینت هایی با درب پاکتی است . به گونه ای که درب این نوع کابینت ها به حالت کشویی به داخل کابینت رفته و پنهان میشود . البته این مدل فقط برای افراد توصیه میشود که حاضرند برای زیبایی آشپزخانه ی خود هزینه ی بالایی پرداخت کنند .

و اما افرادی که کابینت خود را قبلا نصب کردن و تصمیم عوض کردن آن را هم ندارند ! هیچ کاری نشد ندارد ، حتی شما هم میتوانید از این کابینت های سوپری مفید بهرمند شوید .

شما میتوانید با تماس با ما مناسب یک کابینت سوپری سیار سفارش دهید .

طراحان با توجه به نیاز و سلیقه ی شما و میزان فضایی که در آَشپزخانه که امکان استفاده از آن هست ، کابینت سوپری سیار شما را طراحی میکنند و بعد از ساخت آن شما میتوانید کابینت خود را دریافت کنید .

برای سفارش با ما در تماس باشید !

کابینت های سوپری

 

 

درباره نویسنده

چوبین دکور
1234

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

Instagram
WhatsApp